
Live surgery bij Bergman Clinics in Naarden
Donderdag 29 november vond er een internationaal live surgery event plaats in de Kliniek voor Bewegingszorg te Naarden. Negen orthopedisch chirurgen uit Nederland keken mee hoe orthopedisch chirurgen M. van der List en H. van der Hoeven van Bergman Clinics een aantal complexe operaties uitvoerden. Dokter dr. Giovanni DiGiacomo, werkzaam als orthopedisch chirurg in Clinique Concordia Rome, was gastoperateur.
Het live surgery symposium werd in samenwerking met de firma Arthrex georganiseerd. Tijdens het symposium werden vier schouderoperaties verricht en was het mogelijk voor de aanwezige artsen in een vergaderruimte (zie foto) binnen Bergman Clinics via een live verbinding vanuit de OK mee te kijken en direct vragen te stellen aan de chirurgen.
Bij twee cliënten werd een Eclipse schouderprothese geplaatst. Bij de andere twee cliënten ging het om een stabiliserende ingreep om te voorkomen dat de schouder weer uit de kom gaat. Het bekijken van dergelijke live operaties is leerzaam en geeft artsen een duidelijk beeld van de modernste chirurgische mogelijkheden en technieken.
Bergman Clinics houdt regelmatig live surgery sessies waar orthopedisch chirurgen vanuit de hele wereld aan deelnemen om de gespecialiseerde kennis van de artsen bij Bergman Clinics te zien en te ervaren.
Lees hier meer over schouderinstabiliteit en schouderprotheses.