veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen

Mijn oren ‘klaren’… wat is dat eigenlijk?

Het middenoor is een met lucht gevulde ruimte. Deze wordt afgegrensd door het trommelvlies aan de ene kant en de buis van Eustachiusopening aan de andere kant.

De buis van Eustachius loopt van het oor naar de neusholte. Als er onderdruk in de middenoorholte is, dan doet dat pijn. Dit kunt u opheffen door de neus dicht te knijpen, druk te zetten en via die buis van Eustachius lucht in het oor te blazen. Dat doet u in situaties waarbij er drukverschillen ontstaan; zoals bij vliegen en bij duiken.

Het klaren van uw oren moet niet te hard, anders scheurt het trommelvlies.

Contact opnemen
Bergman Clinics

Mijn Bergman Clinics app tijdelijk niet beschikbaar

Door technisch onderhoud is de Mijn Bergman Clinics app tijdelijk niet beschikbaar op 28 en 29 mei. Hierdoor kunt u op deze dagen niet inloggen of uw gegevens bekijken in de app. Heeft u een vraag over uw afspraak of behandeling? Neem dan contact op via 088 - 9000 500.

Onze excuses voor het ongemak.