Behandeling hypermobiliteit van de pols en duim
De meest voorkomende behandeling van hypermobiliteit (hyperlaxiteit) van de pols en duim is een speciaal oefenprogramma gericht op het beter leren stabiliseren van de pols en/of duim tijdens het gebruik. In sommige gevallen leidt dit tot onvoldoende resultaat en kan de betreffende band ook met behulp van een operatie verstevigd worden.
Operatie bij laxiteit door een SL letsel
Indien rust de klachten niet wegneemt kan een operatie overwogen worden. De ingreep vindt plaats onder een plaatselijke verdoving van de arm of onder volledige narcose.
Na het openen van het polskapsel wordt gekeken of de band alleen opgerekt is of daadwerkelijk is afgescheurd. Vaak kan de band hersteld worden met hechtingen. Soms wordt hierbij een hechting bevestigd aan het bot door middel van een klein schroefje of ankertje. Deze werkwijze kan voor verschillende banden in de pols gebruikt worden. Na herstel van de band wordt het polskapsel gesloten. De huid wordt gehecht met onderhuidse oplosbare hechtingen en hechtpleisters. U krijgt een gips spalk.In sommige gevallen kan bij het volledig afscheuren van het SL ligament een Brunelli plastiek worden toegepast.
Operatieve behandeling van een ski-duim
Een ski-duim leidt vaak tot functieverlies van de duim. Daarom raden we aan dit te laten behandelen. Meestal beginnen we eerst met spalktherapie. Helpt dit niet genoeg, dan is operatief vastzetten van het UCL-ligament de volgende stap.
Meer weten over deze behandelingen bij Bergman Clinics | Bewegen? Neem dan contact op. Wilt u direct een afspraak maken? Dat kan met een verwijzing van uw huisarts.
